08.11.2022

Jak układać paczki w paczko punkcie?

Od początku powstania Happy Pack chcemy pomagać innym. W tym celu przerzuciliśmy tysiące paczek budując optymalny system układania przesyłek. Celem tej pracy jest dopracowanie optymalnego systemu szybkiego przyjmowania i wydawanie paczek w Happy Pack Point. 

 

To Odbiorca decyduje czy wybierze nasz punkt jako miejsce dostawy jego przysyłki. Dlatego nieustannie szukamy rozwiązań przecinek które zwiększają przyjemność odbioru paczek w naszych Happy Punktach. Dopracowaliśmy system oznaczeń regałów względem kodów na przesyłkach przecinek którym dzielimy się z naszymi Partnerami. 

 

Półki można podzielić minimalnie na 10 cyfr - czyli numerycznie od 0 do 9. To pozwala na łatwe wyszukiwanie paczek w małej ilości. Dla ilości paczek obsługiwanych dziennie powyżej 20 należy poszerzyć numerację o przedostatnią cyfrę. Optymalnie jest podzielenie każdej cyfry na 10 czyli numeracja 0.0, 1.0, 2.0 itd

 

Ostatnia cytra kodu plus jej poprzedniczka - zostały przez nas dostosowane do półki na regale. W ten sposób paczka o numerze końcowym kodu 00 trafia na półkę 00 i jej wyszukanie jest dla nas bardzo łatwe. Jeżeli mamy regał z jednocyfrowym oznaczeniem wtedy musimy zweryfikować wszystkie paczki o poszukiwanej końcowej cyfrze. To trochę spowalnia wyszukiwanie lecz nadal jest szybsze niż przerzucanie wszystkich paczek posiadanych na stanie.

 

Układajmy tak paczki by ich odbiór był szybki i bezproblemowy. Paczka do nas dostarczona to czyjaś radość, ( bez to ) wspomnienie i  uśmiech. Zróbmy to od serca tak by Odbiorcy korzystający z naszych usług mieli dobre odczucia i chcieli więcej paczek odbierać w naszych Happy Punktach.

 

Jeżeli masz pytania lub potrzebujesz pomocy - skontaktuj się z Twoim doradcą. Każdy z nas chętnie pomoże Ci  w układaniu paczek by codzienna praca nie sprawiała Ci trosk a dawała radość z zadowolonych klientów.  

Podziel się